Kolackarna.eu

Kávový obřad

Vacuum Pot

Vypadá to trochu jako malá laboratoř. Stejně tak i průběh vaření kávy je neobvyklý. Nenechte se však zmást, výsledek Vás zaručeně překvapí. Seznamte se s naším pomocníkem, který se jmenuje Vacuum Pot. V následujícím videu uvidíte, jak kávový obřad probíhá. Níže se o tom dočtete něco víc.

Jak to probíhá?

Vše začíná kvalitní kávou

Pro opravdu výjimečnou kávu musíte mít kvalitní kávová zrna. Přesně taková používáme. Čerstvě namletá zrna se dají do horní nádoby.

Rozdělá se oheň

Naše káva se vaří na skutečném ohni. Plamen zahřívá vodu ve spodní nádobě. Vzpomenete si, kdy jste měli naposledy kávu dělanou na ohni? 

Voda probublá nahoru

Jakmile se začne voda vařit, probublá do horní nádoby.  To se děje při teplotě nižší než 100 °C. Přesně tak, jak je to pro kávu nejlepší.

Káva se přefiltruje

Nyní je veškerý obsah v horní nádobě. Jakmile se stáhne plamen, káva postupně klesne zpět přes filtr do spodní nádoby. Kávová sedlina zůstane tam, kde má – v horní nádobě.

Výjimečná káva

Nyní již nic nebrání k tomu, abyste si vychutnali poctivou filtrovanou kávu vařenou na ohni. Přejeme Vám dobrou chuť!

Genius loci

Nebo také duch místa. Nejen, že se nacházíme v samém centru Jablonného v Podještědí, ale dokonce sídlíme v památkové budově s nezaměnitelnou atmosférou. Z prostor Koláčkárny zkrátka dýchá historie. Kde jinde si vychutnat poctivé koláčky s výbornou kávou?